środa, 29 września 2010

#112 - Karton #5

Ostatnie recenzje kolejnych numerów Kartonu były nadrabianiem zaległości, natomiast ten, już piąty, ukaże się za kilka dni na MFK(iG). Czas leci, a ludzie odpowiedzialni za formę i zawartość magazynu nadal nie cierpią na niedostatek świeżych pomysłów, nie istnieje coś takiego jak jechanie na jednym, sprawdzonym patencie (choć oczywiście nie brakuje stałych serii), a wręcz przeciwnie, dotychczas nie było Kartonu pozbawionego nowego komiksu, nowych autorów lub nowego działu. I to się chwali, jak również fakt, że czuć w tym wszystkim radość z tworzenia, co niewątpliwie wpływa na mój pozytywny odbiór historii zaprezentowanych w periodyku.

W numerze piątym żegnamy się z serią Cyberdetektywi z kosmosu, która od początku nie należała do moich ulubionych, więc robię to bez większego żalu. Nie wiem tylko, czy zamiast publikowania finałowej strony, wyglądającej na robioną "bo trzeba było", nie dało się po prostu zrezygnować z wrzucania czegokolwiek. Jeden z twórców Cyberdetektywów, Maciej Łazowski, postanowił zaatakować czymś innym, a mianowicie jednoplanszówkami z cyklu Odpowiedzi na palące pytania. Trzeba przyznać, że zmiana wyszła Kartonowi na dobre i przy okazji zjadła kilka stałych punktów programu. Jako gość numeru wystąpił znany polskiemu czytelnikowi Tony Sandoval, a planszę w dziale Szczypta realizmu machnął Fillipe Andrade, co pokazuje, że redakcja magazynu potrafi przyciągnąć interesujących autorów spoza Polski.

Reszta w zasadzie bez zmian. Smutno mi Boże, bo nie ma więcej przygód Rubino (jedynie dwie strony), fajnie, że serie, które lubiłem, cały czas prezentują wysoki poziom i szkoda, że pozostałe nadal nie zdołały mnie zachwycić. I tak z każdym numerem jest coraz ciekawiej.

Kiedy Karton #6?

3 komentarze:

Anonimowy Grzybiarz pisze...

Karton 6 pewnie prze okazji kolejnej Komiksowej Wawy/WSK, a siódemka przy BFK.
Kartony zawsze wychodzą w okolicach większej imprezy.
Tak mi się wydaje chyba.

Michał Misztal pisze...

Może i tak, nie zauważyłem. Akurat jeżeli chodzi o komiksy, jestem wyjątkowo nieimprezową postacią... kiedyś trzeba będzie to zmienić.

jaszczu pisze...

Akurat Karton#2 ukazał się w lutym na Ligaturę, ale raczej nie celowaliśmy specjalnie w tę imprezę. Po prostu chcemy ukazywać się 4 razy w roku z zachowaniem mniej więcej równych przerw. Tak więc kolejny numer powinien pojawić się w styczniu 2011.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...